Ekonomi

Edirne Belediyesi Personel Maaşlarını Arttırdı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bekar ve çocuksuz işçilerde en düşük maaşı 15 bin 17 liraya, en yüksek net maaşı 17 bin 500 liraya yükselttiklerini bildirdi.

Gürkan yaptığı yazılı açıklamada, DİSK Genel-İş Sendikası Edirne Şube Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli ile Edirne Belediyesi İşçileri A.Ş.’nin en düşük net maaşın 15 bin 17 lira, en yüksek net maaşın ise 17 bin 500 lira olduğu konusunda anlaştığını söyledi. En kısa sürede sözleşmenin imzalanacağını belirtti.

İşçilerin yanında olmaya ve maaşlarına zam yapmaya devam edeceklerini belirten Gürkan, “1 Temmuz’dan itibaren en kısa sürede işçi arkadaşlarımıza ve işçi arkadaşlarımıza sözleşmemizi vermiş olacağız.

İşletmeler için atık yağ kontrolü

Edirne Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü grupları, işletmelerin atık yağlarını lisanslı firmalara teslim edip etmediğini denetliyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre ekipler, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan alınan izin süresiyle Bitkisel Atık Yağların Muayenesine Dair Yönetmelik kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda ekipler, Edirne’de lokanta, ciğerci ve otel gibi atık bitkisel yağ üreten işletmelerin, atık bitkisel yağlarını Bakanlık lisanslı firmalar ve belediye protokolleri ile teslim edip etmediğini denetliyor.

Belediye ile protokolü olan firmalar işletme, tesis ve esnaflardan çıkan atık yağları 2 ringli araçla 60 litrelik mavi varillerde, konutlardan çıkan atık yağlar ise en az 5 litrelik varillerde topluyor.

İpsala Ticaret Borsası Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı

İpsala Ticaret Borsası Temmuz ayı meclis toplantısı Ali Ercan başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda borsa akademik danışmanı Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu meclis üyelerine sunum yaptı.

Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Sezer ve meclis üyeleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu