Haber

Elektrikli Leapmotor Nisan’da Türkiye’de

CARMEDYA.COM -Ulubaşlar Küme şirketleri Ulu Motor, Skywell markasının ardından bir diğer Çinli elektrikli otomobil üreticisi Leapmotor ile anlaşma imzaladı.

Mart 2023 prestijiyle Çinli Leapmotor’un Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Ulu Motor, yeni iş birliği kapsamında Leapmotor markasının modellerini çok yakında ülkemizde yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

Leapmotor, elektronik ve yapay zeka teknolojilerinde yaklaşık 30 yıllık deneyime sahip birinci sınıf bir mühendis ve vizyoner girişimci olan Zhu Jiangming tarafından 2015 yılında kuruldu. Kullanıcılarına en rafine mobilite deneyimini sunmayı hedefleyen Leapmotor, kurulduğu günden bu yana elektrikli otomobilleri elektronik birer eser olarak ele alıyor.

Leapmotor, Çin merkezli tek saf elektrikli araç şirketi olma teziyle, araçlarındaki tüm temel sistemleri ve elektronik bileşenleri tam Ar-Ge kabiliyeti ile tasarlıyor ve üretiyor. Çin merkezli dikey entegre elektrikli araç üreticisi Leapmotor, tamamen elektrikli SUV C11, sedan C01, 5 kapılı şehir arabası T03 ve coupe S01 modellerini üretiyor. Şirket, 2022 yılında teslimatlarını bir önceki yıla göre yüzde 154 artırarak toplam 111.168 araç teslimatına ulaştı.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu