Teknoloji

Epic Games’ten skandal karar: PayPal olmadığı için Türk oyun geliştiricilere ödeme yapmayacak!

Epic Games, Türkiye’deki oyun geliştiricilerini doğrudan ilgilendiren bir açıklama yaptı. Geliştiricilere gönderilen e-postadaki açıklamaya göre artık Türk geliştiricilere Epic Games üzerinden ulaşılabiliyor. onlara ödeme yapılmayacak . Halihazırda ödeme hakkına sahip olan geliştiriciler yalnızca 100$ veya üzeri bakiyeler için Son kez maaş alacaklar. Peki Epic Games neden böylesine skandal bir karar aldı?

Aslına bakarsanız alınan kararın Epic Games ile çok az ilgisi var. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre PayPal gibi uluslararası hizmet sağlayıcılar Türkiye’de mevcut değil ödemelerde sorunlara neden oldu. Hal böyle olunca da Türk geliştiricilere yapılan ödemelerin kapatılmasına karar verildi. Epic Games, bakiyesi 100$ ve üzeri olan Türk geliştiriciler içindir. Ağustos 15bugünden itibaren ödeme yapmaya başlayacağını, bu ödemelerin nasıl yapılacağını e-posta yoluyla açıklayacağını duyurdu.

İşte Epic Games’in geliştiricilere gönderdiği e-posta:

kaydeden Dora Özsoy paylaşılanE-postada Epic Games, uzun vadeli bir ödeme komisyoncusu arıyor, ancak şimdilik bir sonuç bulunamadı ifade edilir. Şu anda geliştiricilere sunulan tek yöntem ikamet adresini Türkiye’den başka bir ülkeye çekmek.

Epic Games kolay yolu seçer; Steam, ödemeleri doğrudan bankalar aracılığıyla yapar!

Epic Games ile benzer mantıkta olan Steam’in geliştiricilerine nasıl ödeme yaptığını inceledik. Steam’in resmi web sitesinde bilgiye göregeliştiriciler, yetkileri doğrudan banka hesaplarına onlar konuşuyorlar. Bu işlem için SWIFT tekniğini kullanır. Epic Games neden PayPal gibi ödeme sağlayıcıları kullanıyor ve Steam’deki gibi Türk geliştiriciler için SWIFT transferlerini neden kullanmıyor? bilmiyoruz . Ancak bu noktada Epic Games, analiz üretmek yerine Türk geliştiricileri işin kolayına kaçtı. harcadığınsöyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu