Teknoloji

Meta 11 bin kişiyi işten çıkaracak: Reklam gelirlerinde önemli düşüş

Microsoft’un geçtiğimiz gün 689 kişiyi işten çıkaracağı haberini yayınlarken Meta firmasının da maliyetleri düşürmek için işten çıkarmalara başvuracağından bahsetmiştik. Son zamanlarda benzer bir durumla karşılaşan teknoloji şirketleri işten çıkarmaların önüne geçemiyor.

META’NIN AMACI MALİYETİ DÜŞÜRMEK

Bloomberg’in haberine göre Mark Zuckerberg liderliğindeki Meta şirketinin kısa süre içinde binlerce çalışanını etkileyecek işten çıkarma kararı üzerinde yoğunlaştığı söyleniyor. Meta tarafından Kasım 2022’de yayınlanan planda, 11 bine yakın çalışanGörevden alma unsurları vardı.

Şirketin bu kararı maliyetleri düşürmek için aldığı söyleniyor. Bloomberg’in haberinde yer alan bu bilgiye göre Meta şirketi, finansal hedefleri dikkate alarak bu kararını hayata geçirecek.

AKTİF FAYDA SAĞLAMAYAN PROJELER İPTAL EDİLECEK

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, Şubat ayında yaptığı açıklamada aktif fayda sağlamayan projelerin iptal edileceğini iddia etmiş;

Birçok şirket gibi biz de 2023’ü sabırsızlıkla bekliyoruz. “Verimlilik Yılı”Bunu ek olarak gören teknoloji devinin Meta’nın kararında önemli rol oynayan faktörün reklam gelirlerindeki önemli düşüş olduğu söyleniyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu