Ekonomi

STK’lar için ‘Akıllı Telefonla Video Çekim Teknikleri’ çalıştayı

Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi, faaliyetlerini sürdüren 410 derneğe yeni bir projeyle destek oluyor. Sektör profesyonelleri ve akademisyenler tarafından kurulan ve devam eden derneklerden İzmir Sinema ve Televizyon Sanayicileri Derneği (İFTYD) iş birliğiyle hazırlanan ‘Akıllı Telefon Video Çekim Teknikleri’ çalıştayı ile STK’lar kendilerini daha kaliteli ve etkin bir şekilde tanıtabilecek. kampüs içindeki hizmetleri. .

Özellikle STK’ların sosyal medyada kullandığı sinemaların üretimine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan 2 günlük atölyede çekim teknikleri, ışık kullanımı ve kurgu hakkında temel bilgiler verildi. Tahsin İşbilen ve Yüsra Sevan tarafından verilen eğitimlerde katılımcılar, STK’ların en çok ihtiyaç duyduğu “röportaj çekimleri” üzerinde çalışırken, öğrendiklerini de uygulamalı olarak deneyimlediler.

 

STK’ların bilinirliğini artırmanın ve daha fazla kişiye ulaşmalarını sağlamanın değerli olduğunu belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bunu sağlamanın en iyi yollarından biri de etkili görsel üretim. Hazırlanan videolar hem teknik hem de estetik açıdan etkileyici olmalıdır. Bunun için gerekli donanıma sahip olmanın zor olduğunu düşünerek akıllı telefonların bu özelliğinin nasıl kullanılacağı konusunda bilgilendirilmelerini istedik.

 

STK Kampüsü

Türkiye’de bir ilk olan, geleceğin yeni nesil çalışma modeli Co-working Space konsepti ile üyelerine sürdürülebilir çalışma, toplantı ve aktivite alanları ile özel bir çalışma ortamı sunan Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi mahalli idareler kapsamında faaliyetlerine devam etmektedir. Başta dernekler olmak üzere vakıf, federasyon, konfederasyon, temsilcilik, platform, kooperatif, cemaat, sivil inisiyatif, sivil ağ ve teşebbüs gibi STK’ların ikametgahı olan merkezde STK’lar hem kendi aralarında hem de belediye ve belediye ile iletişim ağlarını artırıyor. ortak çalışma kültürü geliştirmek. üretken ve yaratıcı olmalarına katkı sağlar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

akcadagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu